Кевин Дюрант отбелязва 40 точки, Сънс удържат Пейсърс 117-110 за 5-та поредна победа
AP News | 2024-01-22 | 05:57:04

ФЕНИКС (АП) — Кевин Дюрант отбеляза 40 точки, Девин Букър има 26 и Финикс Сънс победи Индиана Пейсърс със 117-110 на Неделя вечер за тяхната пета поредна победа.

Брадли Бийл добави 25 точки при стрелба от 11 от 16 за Финикс, който водеше през по-голямата част от вечерта и взе предимство с 91-83 в четвъртата четвърт.

Пейсърс направиха няколко ръна в началото на последния период, но Дюрант сякаш осуети всяко рали с още един кош от среден обхват. 35-годишната звезда направи първите си пет удара от четвъртата четвърт.

Индиана загуби четири от пет. Бъди Хийлд поведе Пейсърс с 18 точки, а Паскал Сиакам – придобит тази седмица от Торонто – имаше 15 точки и седем асистенции. Гардът на звездите Тайрис Халибъртън отсъства за шести път в седем мача заради разтежение на лявото подколенно сухожилие.

Индиана използва серия от 11-0, за да поведе със 105-103 след тройка на Хийлд с 3:20 до края, но Дюрант отговори отново, този път с тройка, и Слънцата нямаше да изостанат отново. Дюрант отправи 18 от 25 изстрела, включително 4 от 7 от 3 точки, като направи една голяма голова вечер без изпълнение на наказателно хвърляне.

Бийл вкара три коша във финалните 2:11, които бяха решаващи, за да помогнат на Финикс да запази лидерството. Букър стреля само 9 от 24 от полето, включително 1 от 7 от диапазон за 3 точки, но имаше решаваща кражба с оставащи около 25 секунди, за да я запечата.

Слънцата скочиха до 33-25 водеха след една четвърт, 62% стрелба от игра и имаха предимство от 65-61 на полувремето. Дюрант имаше 20 точки при стрелба 9 от 12.

Джейлън Смит от Индиана — който беше избран от Сънс през 2021 г. и част от списъка, който стигна до финалите на НБА — имаше 15 точки и четири борби срещу бившия си отбор.

Пейсърс: Домакин Денвър във вторник вечер.

Сънс: Домакин Чикаго в понеделник вечер.